Kilka młodych rodzin zastanawia się czy lepiej nabyć mieszkanie finansując je zaciągniętym kredytem hipotecznym czy wynająć dom i odkładać nieustająco pieniądze na swoje cztery ściany

Page last edited 796 днів 22 години тому
Матеріал з Українською
Перейти до: навігація, пошук

Kilka młodych rodzin zastanawia się czy dużo lepiej nabyć lokal finansując je zaciągniętym kredytem hipotecznym, czy wynająć mieszkanie i odkładać non stop pieniądze na swoje cztery ściany?

Wynajem domu, dlaczego warto?

Bardzo ważnym argumentem za wynajmem lokalu mieszkalnego jest to, że nie zadłużamy się na kilkanaście lat. Nie musimy zaciągać kredytu hipotecznego i żyć w strachu, czy uda nam się go spłacić w ciągu dwudziestu kliku lat.

Poza tym jeżeli już znajdziemy dom w korzystniejszej zlokalizowania lub za niższą cenę bez żadnych trudności możemy wymówić umowa wynajmu mieszkania i przenieść się do nowego lokum. Możemy poszukać sobie lokalu mieszkalnego, które odpowiada naszym potrzebom. Przy tym negocjować warunki umowa najmu, by zostały dla nas jak najbardziej zyskowne.

Przy wynajmowaniu lokalu nie zaprzątamy sobie głowy remontami czy ulepszeniami naszego lokum. Naszym jedynym uwarunkowaniem jako najemca jest wpłacenie kaucji , a dodatkowo comiesięczne płacenie czynszu. Naprawy w mieszkaniu , a oprócz tego jego odświeżanie jest już w rękach właściciela.

Wyłącznie od nas zależy czy wynajmiemy mieszkanie. Za wynajmem przemawia wiele argumentów natury ekonomicznej. Wszystko zależy od nas i naszych możliwości majątkowych.